כניסה להורים 

פעילויות בגן
שיטת צעד ראשון
פלייר המשפחתון

שיטת צעד ראשון

 
שיטת "צעד ראשון" הינה שיטה שפותחה ע"י שי זילברבוש, מומחה להתפתחות תינוקות וילדים ומורה בכיר לשיטת פלדנקרייז. השיטה מבוסת על עקרונות שיטת פלדנקרייז ולתוך זה נשזרו התכנים של מה הם צרכיו של התינוק ושזירתם עם הצורך החושי, ההתנהגותי והרגשי.
 
שיטת "צעד ראשון" מציעה דרך התבוננות שונה על התינוק, המבוססת על ראייה הוליסטית הרואה את הסביבה ההתפתחותית (תא משפחתי, מסגרת לימודית, חברים, הגירויים וכדומה) כחלק משמעותי בהתפתחות התינוק. היא מזהה את צרכיו של התינוק כבר מיומו הראשון ומנחה את ההורים כיצד ליצור סביבה התפתחותית מתאימה, בתוך תנאי החיים המודרניים, כך שהתינוק יתפתח בצורה מלאה וטובה.
 
מיסודות השיטה:
  • ההתפתחות המוטורית והחושית בינקות היא התשתית למימוש הפוטנציאל המלא של התינוק כשיעשה לילד ולאדם בוגר.
  • ההתפתחות המוטורית והחושית מלידה ועד שנתיים מתרחשת על פי שלבים בעלי חוקיות קבועה. תינוק צריך לעבור כל שלב בזמן, ולממש את כל המרכיבים של שלב זה. רק כך התפתחותו תהיה אופטימאלית.
  • כדי שהתפתחות התינוק מבחינה מוטורית וחושית תוכל לקרות באופן תקיןהתינוק זקוק לסביבה התפתחותית מתאימה. (סביבה התפתחותית כוללת את הוריו, התנאים הפיזיים שלו, הדרך שבה הסביבה כולה נוהגת כלפיו).
 
ייחוד השיטה הינה בחיבור בין הפאן המוטורי, ההתנהגותי, הקוגנטיבי והרגשי.
 
אופן התפתחות התינוק בשנה הראשונה וכן בשנה השנייה ישפיע באופן ישיר על התפתחותו בהמשך כילד וכבוגר . וכאן באה השיטה להדריך ולסייע הן להורה והן לתינוק מה הדרך להשגת המטרה – להתפתח נכון.
 
השיטה מתאימה לכולם . בכך ניתן להיחשף אליה ולהבין כי תמיד ניתן לשכלל את מרכיבי התנועה של התינוק שישפיעו על התפתחותו העתידית למרות החיים המודרנים היום, שהינם לחוצים וטובעניים, ניתן לשלב בהם את הלמידה שתשפיעה על התפתחותו העתידית של התינוק.
 
עוד על השיטה אתם יכולים למצוא באתר http://first-step.co.il/
17/11/2019 י"ט חשון ה'תש"פ
נובמבר 2019
א ב ג ד ה ו ש
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
אתר זה הינו חלק מפורטל גני הילדים  אתר הגננת - חיפוש גן ילדים, פעוטון וצהרון בסביבת מגוריך. כל המידע על גני ילדים, להורים ולגננות .      הוסף למועדפים ושתפ/י את חבריך ב-